Mohu si vyrábět elektrickou energii pro vlastní využití aniž bych musel platit poplatky našemu zlodějskému státu?

Zajímalo by mě zda li si mohu vyrábět elektrickou energii pro vlastní využití aniž bych musel platit zlodějskému státu daně nebo nějaký poplatky…:) děkuji za odpověď :)
Doplňuji:
Asi jsme se nepochopili.. chci vědět jestli si mužu vyrábět vlastí energii a nikomu nic neplatit ..daně atd prostě nic . energie je přeci zadarmo… ať už je to energie sluneční, větrná, vodní (vodopád) atd atd .. samozřejmě nemyslím technologie které k tomu jsou potřeba.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud si vybuduješ samostatný ( tzv. ostrovní) systém, naprosto oddělený od veřejné rozvodné sítě tak ano.

Další odpovědi
Hykam

Pokud máš na mysli fotovoltaiku, je lepší vyrobenou elektřinu prodat do sítě a a koupitsi (levnější) od svého dodavatele.
Elektřina z obnovitelných zdrojů je dotována a tudíž vykupována za vyšší cenu.

fcoop

Vyráběj si co chceš,ale nesmíš to prodávat.
Dotaz mi připomněl jeden nápis v čekárně na nádraží.Byl vyškrábaný na zamrzlém okně a zněl:„Topte vlastním plynem,nebo tady zhynem“.

Reezo

Teoreticky je to možné. Pokud by jsi chtěl využívat svou energii, tak by byla potřeba mít kam uskladnit tu energii. Vhodné jsou baterie nebo jsem nově koukal, že se bude využívat speciální postřik na dům, který bude ukládat energii do toho speciálního postřiku. Já osobně mít barák, tak bych si udělal uzavřený energetický obvod, který by byl v domě na černo. No a jelikož bych využíval maximum své energie jen v případě, že bych nemohl využívat svou energii bych využíval od státu. Nevím proč stát nutí odebírat energii, když si ji může každý dělat sám teoreticky.
Doplňuji:
Když vyřešíš to, aby jsi měl neustále dostatečně energie tak by to šlo jak píše Mosoj. Jinak by jsi musel mít nějaké baterie, do kterých si budeš ukládat tu energii a pak jí budeš využívat dle potřeby. Bylo by to asi dost finančně nákladné a hlavně co na to stát v případě, kdyby se to provařilo.