huxa

Mohu si ve městě stoupnout s autem na parkoviště a prodávat v něm ovoce?

Živnostenský list mám, ovšem nevím, zda-li se toto musí ohlašovat na obecním úřadě, případně jaká za prodeje bez povolení hrozí pokuta.

gecco-zaplatím 200Kč za parkovné, není to dost? 🙂 přecejen, budu využívat klasické jedno místo na parkovišti, nic víc, nic míň.

Nejlepší odpověď
gecco

Hlavně musíš vyřešit pronájem pozemku, na němž hodláš prodávat – i ten něčí je…
😉
_________________
Ne – není to dost… Nebo je to příliš…
To místo je určeno (majitelem) k parkování – ne k provozování jakékoli jiné činnosti… Kterou ti tam, možná, ani provozovat nedovolí…
😉
___
Poskytni (pronajmi) svůj dvorek na parkování a pak tam ´přivítej´ prodejce…
😉

Další odpovědi
anonym

Nejlepší je zajít na MÚ a zeptat se. Místní vyhlášky má každý jiné.
Podle gecca by sis měl pronajmout pozemek a podle mě, když budeš stát na placeném parkovišti a budeš mít zaplacené parkování, tak máš zaplaceno.
Pokud budeš mít nějaké horké zboží, jako já kdysi meruňky, tak jsem prodal za hodinu 13 metráků po 15kč a než přišli měšťáci, tak mi akorát mohli vymést bordel z vozejku 😁

Drap

Parkování a prodejní místo jsou dvě rozdílné věci. Pokud ti však majitel pozemku / město/ uzná že po zaplacení parkovného můžeš i prodávat, tak je to v pořádku. Předem se ale musíš informovat a získat příslušné povolení.

bolak

Můžeš, ale musí se to nějak zaonačit. Dám příklad, chceš prodat 4kg jablek za 100Kč… zaparkuješ auto…vyndáš tabuli a křídou na ni napíšeš: ZTRATIL JSEM NA TOMTO PARKOVIŠTI 100KČ, POCTIVÉMU NÁLEZCI DARUJI 4KG JABLEK

huxa

Drap-to bych velmi rád, ovšem jak jsem studoval různé přihlášky, nahlášky a požadavky na daném MÚ, mají na vyřízení 14–30 dnů a navíc dnes tam nejsou a já tam chci jet v sobotu/neděli. Jestliže bych měl čekat do pondělí, dané ovoce shnije.