Klára K.

Mohu si v České Republice změnit jméno, ale s tím, že to nové jméno není oficiálně uznané?

Koukala jsem se na seznam jmen uznaných v ČR, ale to, které bych chtěla, tam není, přesto mi mamka říkala, že v Rusku, odkud pochází, je to úplně normální jméno.
Doplňuji:
eh, onlouvám se, nemyslela jsem to tak, že je má matka z Ruska, ale to jméno! 😁
omlouvám se

Odpovědi
anonym

Jméno si změnit určitě, a když není uznané a není nijak hanlivé, tak by ti mělo být uznáno, podívej se na tento odkaz: http://fanzine­.topzine.cz/fran­couzsky-soud-zakazal-davat-jmena-podle-hrdinu-upirich-deniku

Nuk nuk

Jméno v ČR změnit lze, ovšem v případě., že nejsi plnoletá, musí o změnu zažádat zákonný zástupce (rosič).
Seznam povolených jmen v ČR sice existuje, ale není vyčerpávající a stále se mění a podmínkou je de facto jen to, aby se prokazatelně jednalo o jméno. Pokud se jedná o jméno běžné v Rusku a matka je navíc Ruska, by neměl nastat problém, protože pro ni nebude těžké prokázat, že se jedná o jméno. Navíc Rusů a příslušníků jiných národů bývalého SSSR je tu hodně a je docela možné, že je v ČR i nějaká nositelka takového jména.
Doplňuji:
Špatně jsem to pochopila, omlouvám se. Ale na použitelnosti jména to v zásadě nic nemění.