Avatar uživatele
Registrovaný

Mohu si v 16-17 letech udělat řidičák na osobní auto a na něj do 18-ti let řídit jen malou motorku?

Nechci dělat nyní "malý řidičák", když v 18-ti budu dělat na auto. Chci ale nyní řídit malou motorku. Lze to takto? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Ne...
Viz zákon 247/2000 Sb., § 13, písmeno b), cituji - "ke dni ukončení výuky a výcviku dosáhne věku předepsaného pro udělení řidičského oprávnění příslušné skupiny...".

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ne, nelze. V době zkoušek Vám musí být 18 let.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.