PANÁD

Mohu si v 16–17 letech udělat řidičák na osobní auto a na něj do 18-ti let řídit jen malou motorku?

Nechci dělat nyní „malý řidičák“, když v 18-ti budu dělat na auto. Chci ale nyní řídit malou motorku. Lze to takto? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Ne…
Viz zákon 247/2000 Sb., § 13, písmeno b), cituji – „ke dni ukončení výuky a výcviku dosáhne věku předepsaného pro udělení řidičského oprávnění příslušné skupiny…“.

Další odpovědi
cukrar

Ne, nelze. V době zkoušek Vám musí být 18 let.

Hraju Roblox

Dnes už osoba nemusí čekat až dovrší 18 let, řídit auto můžete již od 15 let