Avatar uživatele
gaja

Mohu si přihlásit trvalé bydliště?

Mohu si přihlásit trvalé bydliště do bytu který je v soukromém vlastnictví někoho jiného a byt mi pronajímá? Smlouvu o nájmu mám.
Vždy jsem měla byt od města/obce tam je to jasný ale jak je to v tomhle případě? Nebo se musím nejdřív domluvit s majitelem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 3757 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

Můžeš…a klidně i bez souhlasu pronajímatele (pokud jsi ovšem v nájemní smlouvě nepodepsala klauzuli, že si v bytě trvalé bydliště nezřídíš)…trvalé bydliště však nenahrazuje májemní smlouvu, ani tím nevznikají žádné vztahy k pronajímané nemovitosti..tzn. i s trvalým bydlištěm tě pronajímatel může vyhodit na ulici, pokud porušíš nájemní smlouvu…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano, zajdi se smlouvou na evidenci obyvatel příslušného úřadu v místě bydliště. Plno majitelů si myslí, že musí být jejich souhlas, není to pravda. Pokud máš smlouvu není třeba souhlas vlastníka. Bez smlouvy bys souhlas potřeboval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Tady záleží na typu smlouvy, zda je to smlouva nájemní, nebo pouze smlouva o podnájmu – pronájmu.
U smlouvy nájemní to problém nebude, ale u těch druhých smluv potřebujete souhlas majitele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Můžete. Zajděte s s nájemní smlouvou uzavřenou na Vaše jméno
na obecní úřad a přihlašte se k trvalému pobytu,
budete si muset nechat vyměnit i občanský průkaz.

S novým OP a s nájemní smlouvou můžete uzavřít
i smlouvy s dodavateli energií přímo na sebe.
Doplňuji:
PS:
Zzzzz to pomotala:
Rozlišuje se pronájem= nájem
a podnájem.

V případě pronájmu (nájmu) souhlas majitele nepotřebujete,
v případě podnájmu nelze trvalý pobyt zřídit bez jeho souhlasu.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek