mohu si otevřít salón?

mám SŠ v oboru Veřejná správa a každým dnem čekáme narození syna. Ráda bych si otevřela salon – manikura, depilace, solarium, prodlužování vlasů. jelikož nejsem vyučená v těchto oborech, co to pro mě bude znamenat? Potřebuji na všechny druhy služeb kurz nebo stačí jen na nehty? Dále nevím, co znamená garant – ručí za mou práci? A co to pro mě a něj znamená, Kdo mi jej může dělat?Budu jej potřebovat? Díky

Odpovědi
MARTI-V

Samozřejmě,že musíte mít na všechny tyto služby kurz a osvědčení!!! Jak by se vám líbilo jít k zubaři,který si na něj jen hraje a prostě si otevřel ordinaci,tak ordinuje?! Nebo jít k amatérce na porcelánové nehty,zaplatit za ně 1000 korun a nehty vám za dva dny odlítaj,protože amatérka absolutně neumí NIC,co by umět musela,kdyby byla profesionál? Jak si to vůbec představujete,tak­hle lhát lidem a tvářit a prezentovat se,jako profesionálka v salonu??
Přeji hodně štěstí vašemu nenarozenému chlapečkovi a vám přeji rychlý porod.Ale nevím nevím,jak si představujete péči o miminko a k tomu vést a pracovat v salonu,ale to už je vaše starost. Každopádně tim musíte nahlásit příjem a pravděpodobně přijdete o mateřskou,tak si to pozjišťujte a dobře rozmyslete.Hlavně myslete na to,že budete máma a mimi vás bude potřebovat nejvíc ze všech!!!
Bylo by nejlepší,aby jste si došla na živnostenský úřad a zeptala se na vše,na co se ptáte tady ohledně toho garanta,protože je to pro každý obor jiné a stále se to mění. Každopádně ale,pokud se ptáte na to,jestli vám stačí garant..např. profesionální nehtová designerka,ka­deřnice apod. a vy potom můžete dělat amatérsky nehty,vlasy atd.,tak odpověď zní ROZHODNĚ NE!!! Na vše musíte mít kurz a osvědčení!!!To je snad logické,neexis­tuje,aby jste se vydávala vy nebo kdokoliv jiný za profesionála a požadoval platby,jako profesionál přitom za amatérskou nekvalitní práci!! To můžete praktikovat nějakým svým kamarádkám doma za pár kaček,ale rozhodně ne v salonu,proboha,to snad musí být každému jasné!!!

anetadelo: NENÍ TO PRAVDA!!! Pokud podnikáte,tak je to něco úplně jiného,než když si jdete někam na půl úvazku vydělat pár kaček navíc!!!Prvně si ověřte informace,než něco napíšete,radíte nesprávnými údaji!!!

PO

Souhlasím s odpovědí, že pokud chcete dělat depilaci, nestaci vam kurz na manikuru – je to preci uplne jina vec! Celkem logicke, ale je mozne, ze to myslite tak,ze byste delala pouze manikuru a na zbytek veci mela sve zamestnance,to potom podle me muzete mit jen kurz na manikuru!

anetadela1

Jen jsem chtěla reagovat na odpověď Marti-V ohledně tý mateřský. Nikde nic hlásit nemusíte. Vydělávat při mateřský si můžete kolik chcete. O mateřskou přijdete jedině až dítě půjde do skolky. Může jen na 5 dní v měsíci, abyste o ní nepřišla.