mohu si otevřít salón?

mám SŠ v oboru Veřejná správa a každým dnem čekáme narození syna. Ráda bych si otevřela salon - manikura, depilace, solarium, prodlužování vlasů. jelikož nejsem vyučená v těchto oborech, co to pro mě bude znamenat? Potřebuji na všechny druhy služeb kurz nebo stačí jen na nehty? Dále nevím, co znamená garant - ručí za mou práci? A co to pro mě a něj znamená, Kdo mi jej může dělat?Budu jej potřebovat? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Samozřejmě,že musíte mít na všechny tyto služby kurz a osvědčení!!! Jak by se vám líbilo jít k zubaři,který si na něj jen hraje a prostě si otevřel ordinaci,tak ordinuje?! Nebo jít k amatérce na porcelánové nehty,zaplatit za ně 1000 korun a nehty vám za dva dny odlítaj,protože amatérka absolutně neumí NIC,co by umět musela,kdyby byla profesionál? Jak si to vůbec představujete,takhle lhát lidem a tvářit a prezentovat se,jako profesionálka v salonu??
Přeji hodně štěstí vašemu nenarozenému chlapečkovi a vám přeji rychlý porod.Ale nevím nevím,jak si představujete péči o miminko a k tomu vést a pracovat v salonu,ale to už je vaše starost. Každopádně tim musíte nahlásit příjem a pravděpodobně přijdete o mateřskou,tak si to pozjišťujte a dobře rozmyslete.Hlavně myslete na to,že budete máma a mimi vás bude potřebovat nejvíc ze všech!!!
Bylo by nejlepší,aby jste si došla na živnostenský úřad a zeptala se na vše,na co se ptáte tady ohledně toho garanta,protože je to pro každý obor jiné a stále se to mění. Každopádně ale,pokud se ptáte na to,jestli vám stačí garant..např. profesionální nehtová designerka,kadeřnice apod. a vy potom můžete dělat amatérsky nehty,vlasy atd.,tak odpověď zní ROZHODNĚ NE!!! Na vše musíte mít kurz a osvědčení!!!To je snad logické,neexistuje,aby jste se vydávala vy nebo kdokoliv jiný za profesionála a požadoval platby,jako profesionál přitom za amatérskou nekvalitní práci!! To můžete praktikovat nějakým svým kamarádkám doma za pár kaček,ale rozhodně ne v salonu,proboha,to snad musí být každému jasné!!!

anetadelo: NENÍ TO PRAVDA!!! Pokud podnikáte,tak je to něco úplně jiného,než když si jdete někam na půl úvazku vydělat pár kaček navíc!!!Prvně si ověřte informace,než něco napíšete,radíte nesprávnými údaji!!!

Souhlasím s odpovědí, že pokud chcete dělat depilaci, nestaci vam kurz na manikuru - je to preci uplne jina vec! Celkem logicke, ale je mozne, ze to myslite tak,ze byste delala pouze manikuru a na zbytek veci mela sve zamestnance,to potom podle me muzete mit jen kurz na manikuru!

Bronzový

Jen jsem chtěla reagovat na odpověď Marti-V ohledně tý mateřský. Nikde nic hlásit nemusíte. Vydělávat při mateřský si můžete kolik chcete. O mateřskou přijdete jedině až dítě půjde do skolky. Může jen na 5 dní v měsíci, abyste o ní nepřišla.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.