VelkejDíDí

Mohu sepsat záveť potvrzenou u notáře, aniž bych byla zletilá?

Mohu sepsat záveť potvrzenou u notáře, která by pouze obsahovala „má poslední slova“, ale nic o rozdělování majetku, aniž bych byla zletilá?

Nejlepší odpověď
zzzzz

To není závěť. Závěť neslouží k vyřizování vzkazů, ale k úpravě majetku po smrti sepisovatele. Napsat si ale můžete co chcete. Jen nechápu, proč to chcete sepisovat u notáře. Notář je k tomu, aby zajistil, že podpis na listině není falešný.

Další odpovědi
Dochy

Tak pokud nejde o žádný právně závazný pokyn jakým poslední vůle obvykle bývá, pak myslím můžeš sepsat co chceš a kde chceš.