Avatar uživatele
carter17

Mohu sepsat kupní smlouvu na auto když jsem jen provozovatel?

Mám plnou moc na prodej auta a přepis auta od přímého majitele, od kterého jsem auto koupil, ale nemám ho na sebe přepsané jsem jen provozovatel a platím si povinné ručení. Mám kupujícího a chci s ním uzavřít kupní smlouvu na auta na splátky má otázka zní: Mohu sepsat kupní smlouvu na své jméno když jsem provozovatel,když nejsem výhradním vlastníkem? Jak by měla kupní smlouva být sepsána? Má plná moc na prodej auta obsahovat možnost sepsání kupní smlouvy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4076 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Kupní smlouvu sepisuje vlastník movitého nebo nemovitého majetku s jeho kupcem. Uzavřením kupní smlouvy Vás může majitel sice pověřit, ale bude záležet na formě tohoto pověření, zda bude zahrnovat také doložku o tom, že jste za majitele oprávněn smlouvu podepsat. V tomto případě bych si smlouvu nechala ošetřit právníkem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

V otázce si protiřečíš. Buď jsi výhradním vlastníkem a potom auto vlastníš, ale nemůžeš být vlastníkem, když je auto napsáno na někoho jiného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

To zjistíš až na místě na dopravním inspektorátu. Já kupovala kdysi své současné auto od zprostředkovatele, který měl plnou moc od majitele auta. Podle mě to tedy jde. Podle mé zkušenosti by měla být sepsána Plná moc na zprostředkování prodeje auta a tím i formulována možnost sepsání Kupní smlouvy s kupujícím. Je to podobné, jako koupit auto z bazaru, jen je nutné vše uvést ve smlouvě, abys figuroval jako zprostředkovatel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Mícháte pojmy a dojmy. Vy jste uveden v techničáku jako provozovatel? Asi ne, je tam uvedena osoba jako vlastník. Ten taky může vystavit plnou moc třetí osobě, aby ne sebe odhlásila auto. vaše jméno tam nemůže být uvedeno..
Pokud máte smlouvu mezi osobou v techničáku a Vámi, musíte kupci dát kopii této smlouvy, a novou smlouvu mezi Vámi a kupcem..

Co ještě není jasné?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek