BBBSSMG

Mohu se učit karate?

Ahoj,
chtěla bych se naučit karate,respektive s tím aspoň začít,ale ráda bych se zeptala,jestli k tomu potřebuji nějaké vyšší fyzické dovednosti,nebo mít nějaké jiné předpoklady. Jde totiž o to,že jsem doteď příliš nesportovala a jsem od narození po fyzické stránce naprosto levá…

Nejlepší odpověď
gecco

Učit se rozhodně můžeš a pro začátky nepotřebuješ mít žádné zkušenosti či dovednosti, předpokladem je pouze slušné zdraví…
😉
Časem se ukáže, jsi-li opravdu „levá“ a nebo budeš schopna dosáhnout i nějakých větších úspěchů.

Další odpovědi
Mirdas

Jen potvrzuji co zde již řekl Gecco a dodávám aby jsi si vždy pamatovala že umění jakéhokoliv bojového sportu je o rozvoji samotného těla i ducha a určitě ne k vyhledávání řešení sporů. Ba naopak a k tomu ti držím palce.

setapouch

Určitě můžeš začít. Klasický trénink (nejen v karate, ale v každém bojovém umění) začíná protažením a je prokládaný posilovacími cvičeními (zejm. ruce a nohy, takže kliky, žabáky, trakaře…). pokud by to vynechávali, doporučuji poohlédnout se jinde.

Takže žádné obavy a s chutí do toho. Mimochodem, pokud bys to chtěla primárně na sebeobranu, pak je možná vhodnější aikido, krav maga nebo třeba allkamp-jitsu (kombinuje prvky karate, aikida atd.).

Michálek1245

Karate je hlavně o nějakém psychickém nastavení. Není to Oktagon turnaj abyste musel nebo musela nabírat váhu. Naopak bych karate klidně doporučil všem, kdo nemají nějakou fyzickou kondici. Ale jako je jasné, že to nějaké osvalení bude chtít. Na druhou stranu ono se k tomu dostanete tak nějak přirozeně sám nebo sama. :)

setapouch

A nesouhlasím s tvrzením Mirdase. BU lze bez problémů využít k ukončení sporu. Není jediný důvod nebránit se útočníkovi a v rámci nutné obrany (§ 29 trestního zákoníku) k tomu využít vše dostupné.

ivzez

Mirdas ale píše o vyhledávání sporů …