Josef 2000

Mohu se stát učitelem i když neumím matematiku?

Je my 14 let a moc mě baví dějepis a zeměpis a chci se stát učtielem. Šlo by to ?.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Ano

Doplňuji:
Všiml jsem si že nemáš mezery pouze v matematice ale také v češtině.

Další odpovědi
annas

možná

Máte několik roků čas. Pokud váš zájem přetrvá, je třeba se průběžně zajímat o oba předměty do větší hloubky, číst odborné časoopisy, znát něco z historie atd. – požadavek u přijímacích zkoušek.

Nevím, jjaká bude situace, až složíte maturitu a přihlásíte se na vysokou školu. V současnosti se na některých fakultách otevírá obor dějepis – zeměpis.

Nevím, jakou máte známku z matematiky, co znamená „neumím matematiku“, ale je to vyučovací předmět, známka se započítává do průměru pro přijetí.

Nedá se jednoznačně odpověďět – náš názor není podstatný, co je či není možné. Rozhodující jsou vaše výsledky, přijímací zkoušky a další jiné předpoklady.

zzzlatokopka

určitě

Jenom matematiku? Vážně? „my“

anonym

ani náhodou

Doplňuji:
Ještě pár let,než budeš dostatečně zodpovědný a pak uvidíš co je cenzura života a jestli se rychle nezačneš probírat budeš mít pak šok,ale ještě trochu času máš…

Conchus

ani náhodou

quizzi

Ano

Doplňuji:
Potíže budeš mít při studiu na střední škole. Po maturitě při studiu dějepisu, a dalších humanitních předmětů na vysoké škole již matematiku nebudeš potřebovat, ovšem při studiu zeměpisu ji budeš trochu potřebovat. Nakonec je u dost učitelů, kteří učí matematiku a sami ji neumí.

Mára.kunta

Ano

ivzez

možná

Doplňuji:
Učitel by měl zvládat češtinu, přestože bude učit jinou
aprobaci. Zlepšíš-li svou češtinu, mohla bys mít šanci.

Ale pozor, k zeměpisu budeš do určité míry
potřebovat i matematiku.