Mohu se šlapací károu na chodník nebo musím po silnici?

je to rozměrnější
http://www.e-mimi.cz/defau­lt.asp?idshop=1280&fr­om=160

Nejlepší odpověď
beer

Poněvadž vidím káru pro děti, řekl bych, že na silnici rozhodně ne, na chodník ano. Vhodnější bude ale hřiště )

Další odpovědi
Funna

Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak.
chodec je i osoba, která tlačí nebo táhne sáňky, dětský kočárek, vozík pro invalidy nebo ruční vozík o celkové šířce nepřevyšující 600 mm, pohybuje se na lyžích nebo kolečkových bruslích anebo pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy, vede jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3, psa a podobně,
Dítě mladší 10 let smí na silnici, místní komunikaci a veřejně přístupné účelové komunikaci jet na jízdním kole jen pod dohledem osoby starší 15 let; to neplatí pro jízdu na chodníku, cyklistické stezce a v obytné a pěší zóně.

dle zákona tedy S KÁROU ANI NÁHODOU
ovšem nedokážu si představit, že jdu na procházku s 3 letým dítětem, které jede na plastové motorce a já jdu po chodníku a ono jede na silnici, jak by to podle zákona mělo být…to ať si mi dají policajti jakou chtějí pokutu, po silnici ho fakt jet nenechám…tahle část je v zákoně nedořešená…

Drap

Nemůžeš. Chodník je pro pěší.

anonym

Drap, pokud bych měl káru pro dospělé, máš pravdu, bylo by to necitlivé vůči chodcům. I s kárkou (dvoukolák) lidi jdou po vozovce.

anonym

funna, s posledním odstavcem souhlasím, ale zase beru v potaz rozměry káry a to by přeci jenom „okupovalo“ chodník. Myslím, že to může na chodník, pokud nepřevýší rychlost 4km/h, ale musím uznat, že na silnici by to bylo přijatelnější.
A co třeba cyklostezka?
Plast. ježdítko nezabírá tolik místa a nepřekáží chodcům.