jana91

Mohu se „přejíst“ okurky?

Ahoj, zajímá mě, jestli je nějaké maximální množství okurků (ze sklenic, ne salátových), které mohu za den sníst sníst, nebo je to jedno? Jestli například mohu sníst „na posezení“ celou sklenici, abych něměla nějaké například zdravotní problémy. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Okurky samotné nejsou problémem (pokud na ně nejsi alergická) – ale jeko poněkud nezdravé se může ukázat množství octa a cukru a soli, které se do láku sterilovaných okurek přidávají.
Na druhou stranu – pokud tou „sklenicí“ nemyslíš zrovna ´pětilitrovku´ (a sklo jíst nebudeš 😉, „sklenice“ není tak mnoho.

Další odpovědi
beer

Pokud ti nebude dělat jejich kyselost přímé problémy třeba na zuby a žaludek, sněz jich podle chuti kolik vydržíš ))
Jestliže se ale míníš ládovat samotnými okurky kvůli hubnutí (i to jsem viděl), je to čirý nesmysl. Organismus je po nějaké době většinou odmítne natolik důrazně, že si je úplně zhnusíš a navíc tělo nedokáže žít jen z okurek ))

postcd

ne, život ohrožující stav to podle mě není, může dojít na průjem, zvracení.