winki

Mohu se jako žadatel o zaměstnání hlásit na Úřadu práce v jiném městě než mám trvalé bydliště?

Nejlepší odpověď
ivzez

Uchazeč o zaměstnání se musí žádost o zařazení
do evidence podat osobně na pobočce ÚP v místě trvalého pobytu.

Doloží-li ÚP, proč se ve skutečnosti zdržuje jinde, může po zaevidování ()klidně hned v den evidence požádat o zprostředkování zaměstnání pobočkou v místě, kde se skutečně zdržuje.

Registrace není možná jinde než v místě trvalého pobytu.

Více informací najdete v zákoně o zaměstnanosti.

Další odpovědi
gecco

Ano – zaregistruješ se v místě trvalého bydliště a požádáš o převedení ´jinam´.

pizlicka

nemůžeš.

jáára

v kraji, kde máš TP můžeš kdekoliv.