Avatar uživatele
jan1523

Mohu sám užívat vlastní autorské dílo i v případě, že někomu poskytnu „výhradní celosvětovou licenci k užití“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marijakes před 4008 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Je to otázka smlouvy. Pokud se ve smlouvě dohodneš s protistranou, že můžeš využívat i ty, tak můžeš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Pokiaľ predáte všetky práva, vzdávate sa ďalšieho nároku na profit z diela.
Záleží od znenia zmluvy – všetko je otázka aj tých maličkých písmenok v zmluve. Na toto už veľa autorov doplatilo.
Ale môžte si odkúpiť právo na užívanie od nového majiteľa práv na „výhradní celosvětovou licenci k užití“…
Doplňuji:
Žiaľ, vo svete neplatí jednotné autorské právo, sú aj rôzne výklady.
Preto napríklad,
ak zahraničný umelec robí niečo u nás, robí sa s ním zmluva s prihliadnutím na zákony oboch štátov.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

  • Hm. Jsem autor. Svoje dílo v licenci CC3 použiji jako podkreslení k videu. Sám dám stížnost že se mi to nelíbí. Kdo bude trestán, zaplatím to já? Dostanu peníze? Tu licenci někdo dal a tím je autor.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cre­ative_Commons#Kom­patibilita_vy­bran.C3.BDch_li­cenc.C3.AD_pro_od­vozen.C3.A1_d­.C3.ADla

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

pre když,
ak svoje dielo (či už v licencii, alebo bez nej) použijete ako podkreslenie k vami videu -
ak to nie je súčasť videa, ale len váš príspevok, dávate sťažnosť sám na seba?… prečo, s akým zámerom ste vložili svoje dielo do toho videa?
Ak vložíte vlastné dielo do vami vyrábaného videa, sťažujte sa autorovi diela a videa teda sám sebe, pokiaľ neodovzdáte svoju prácu ako ukončenú.
„Sám dám stížnost že se mi to nelíbí. Kdo bude trestán, zaplatím to já? Dostanu peníze?“ toto sú špekulácie

před 4008 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek