jan1523

Mohu sám užívat vlastní autorské dílo i v případě, že někomu poskytnu „výhradní celosvětovou licenci k užití“?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to otázka smlouvy. Pokud se ve smlouvě dohodneš s protistranou, že můžeš využívat i ty, tak můžeš.

Další odpovědi
led

Pokiaľ predáte všetky práva, vzdávate sa ďalšieho nároku na profit z diela.
Záleží od znenia zmluvy – všetko je otázka aj tých maličkých písmenok v zmluve. Na toto už veľa autorov doplatilo.
Ale môžte si odkúpiť právo na užívanie od nového majiteľa práv na „výhradní celosvětovou licenci k užití“…
Doplňuji:
Žiaľ, vo svete neplatí jednotné autorské právo, sú aj rôzne výklady.
Preto napríklad,
ak zahraničný umelec robí niečo u nás, robí sa s ním zmluva s prihliadnutím na zákony oboch štátov.

anonym

  • Hm. Jsem autor. Svoje dílo v licenci CC3 použiji jako podkreslení k videu. Sám dám stížnost že se mi to nelíbí. Kdo bude trestán, zaplatím to já? Dostanu peníze? Tu licenci někdo dal a tím je autor.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cre­ative_Commons#Kom­patibilita_vy­bran.C3.BDch_li­cenc.C3.AD_pro_od­vozen.C3.A1_d­.C3.ADla

led

pre když,
ak svoje dielo (či už v licencii, alebo bez nej) použijete ako podkreslenie k vami videu -
ak to nie je súčasť videa, ale len váš príspevok, dávate sťažnosť sám na seba?… prečo, s akým zámerom ste vložili svoje dielo do toho videa?
Ak vložíte vlastné dielo do vami vyrábaného videa, sťažujte sa autorovi diela a videa teda sám sebe, pokiaľ neodovzdáte svoju prácu ako ukončenú.
„Sám dám stížnost že se mi to nelíbí. Kdo bude trestán, zaplatím to já? Dostanu peníze?“ toto sú špekulácie