kajaahela

Mohu reklamovat výrobník sody, když praskla redukce na CO2 bombičku?

Máme výrobník sody Limo bar,koupený asi před 14 měsíci, takže ještě v záruce. Nyní nám praskla redukce na bombičku, taková malá umělá věcička. Ptali jsme se po obchodech, i hledali na internetu, kde by se dala koupit jiná. Ale bez úspěchu. Bez té redukce nemúžeme výrobník používat, zajímalo by mě jestli bychom mohli zkusit využít reklamaci. Jsou k výrobníku dodávány 2 redukce, jedna pro CO2 bombičku, která se dodává s Limo barem a druhá redukce asi na bombičku od konkurence. Ale přeci kvůli tomu nebudeme přikupovat konkurenční bombičku, ke které by se hodila zbylá redukce. Musely by se dokoupit dvě, aby byly na výměnu a to není nic levného. Poradí nám někdo?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Reklamovat můžeš všechno, podstatné bude to, jak to prasklo, jestli běžným utažením, tak bych to reklamovala jako výrobní vadu, jestli to praskolo tak, že ti to spadlo, nebo tak nějak podobně tvou vinou, tak to asi nevyreklamuješ.

Další odpovědi
gecco

Pokud byla redukce ´součástí´ dodávky, reklamovat ji (jej) můžeš…
Ale osobně (jsi-li s výrobníkem jinak spokojena) bych oslovil dodavatele nebo servis a koupil redukci jako ND…
😉

kajaahela

Rádi bychom si dokoupili jinou redukci, ale nemůžeme nikde najít kde by se dala dokoupit

gecco

Jak píšu – kontaktuj dodavatele nebo servis…
Případně dodavatele seznam s faktem, že pokud redukci nesežene(š), budeš reklamovat celek – budeš koukat, jak rychle ji sežene…
😉

kajaahela

Redukce praskla při běžném používání. Tedy byla ve výrobníku sody nasazená na bombičce. Dělala se soda a najednou to bouchlo. Praskla redukce, vše ostatní v pořádku.