huxa

Mohu reklamovat knihu, pokud obsahuje pravopisné chyby a nebyl jsem upozorněn, že neprošla korekcí?

Odpovědi
jjj123456789

To bys mohl reklamovat drtivou většinu současných knih.

zzzlatokopka

Kolik chyb v té knize je? Nejedná se o nářečí? Je to určitě chyba?

Pokud jich je moc, a má se jednat o solidní nebo naučnou knihu, tak je to rozhodně vada pro kterou bych reklamaci podala.

Pokud je to něco jako deník ostravaka, tak tam bez chyby není jediné slovo, na to by reklamace neprošla:-)))

ivzez

Knihy korekcí (vězením) neprocházejí.
Možná v některých nakladatelstvích korekturou.

Obávám se, že pravopisné chyby reklamovat nelze.
Snad kdyby se kniha rozpadla …
Doplňuji:
Přesněji:
Reklamovat lze cokoliv, ale podle mne
by prodejce reklamaci neuznal.