Mohu reklamovat dárkový poukaz?

3.11.2013 jsem si u jednoho nejmenovaného e-shopu objednal toner do tiskárny, byl sice asi o 100 Kč dražší než jinde, ale byl k němu zdarma poukaz na 200Kč na další nákup toneru. Vše v pořádku dorazilo, poukaz přišel v neprůhledné obálce. Dnes 3.2.2014 jsem chtěl objednat nový toner a chtěl jsem uplatnit onen poukaz na 200 Kč, po rozbalení poukazu jsem, ale zjistil, že jeho platnost byla je no 1.1.2014. Vztahuje se na tento poukaz záruční doba 2 roky nebo něco podobného? Dodavatel mi o platnosti průkazu nic neřekl.
Doplňuji:
KUPÓN BYL ZABALEN TAK, ŽE DATUM NEBYLO VIDĚT (V ZALEPENÉ OBÁLCE).

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Záruční doba se vztahuje pouze na zboží,uvedené v kupní smlouvě.Dárkové nebo slevové kupony mají vždy uvedeno datum platnosti.Uplynutím této doby nárok na slevu zaniká.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak to určitě reklamovat nepůjde. Vše je závislé od smlouvy a nebo ve zveřejněných podmínkách a pochybuji, že napsali někde, že je na dárek poskytnuta záruka
Doplňuji:
Ale to že jsi se nepodíval do obálky nemůžeš dávat za vinu dodavteli

Stříbrný

Nikoliv. Platnost kupónu byla právě do 1.1.2014 a na kupónu jsi to evidentně měl jasně uvedeno, tudíž využít jej už nejde a ani reklamovat. (czc.cz, nemýlím-li se? :) )

Bronzový

Podle toho, co píšeš, prodávající svůj slib splnil, nevidím nic, co by se dalo úspěšně reklamovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.