Nerevarin

Mohu provozovat reklamy na svém webu?

Dejme tomu, že založím webové stránky a nabídnu firmám placenou reklamu. Mohu toto provozovat bez živnostenského listu a bez odvádění daně z tohoto příjmu? Je to vázáno výší inkasované částky?

Odpovědi
luky.1986

Doporucuju server webtrh.cz

Lamalam

Každá solidní firma bude požadovat fakturu, takže živnostenské oprávnění je nutné. Pokud nemáš web s návštěvností v řádu vyšších stovek nebo tisícovek UIP denně, tak se ti zakázky moc nepohrnou.

McArthur

Legální to není. Bude se jednat o pravidelnou činnost a ta vyžaduje živnostenský list. Z toho potom plyne, že je nutné platit daně a případné odvody na zdravotní a sociální pojištění.