Mohu převést našeho zaměstnance na jinou práci, pokud nedodržuje pracovní smlouvu?

a je s ním neustále nějaký problém? A na jak dlouhou dobu?Musím dodržet jeho plat,který má stanovený v pracovní smlouvě, ikdyž to jiné určené pracovní místo takovému platu neodpovídá?/je niž­ší/

Odpovědi
Marťas2

Dobrý den,
zaměstnance můžete přeřadit na jinou práci pouze v případě, že jeho funkce dle pracovní smlouvy zůstane zachována. Např. prodavačku nemůžete bez jejího souhlasu přeřadit na pracovní místi skladnice. Pokud se cokoli změní co se pracovní smlouvy týká vždy musí být uzavřena dohoda k pracovní smlouvě a ta je oboustranná.