eso123

Mohu požadovat náhradní telefon při reklamaci?

V prosinci 2012 jsem si zakoupil u Alzy mobilní telefon. Nyní však má problémy, ale je stále v záruce. Jelikož chytrý mobilní telefon potřebuji v podstatě denně, mohu požadovat nějakou náhradu v době, kdy mobil bude v opravně, protože mám stále záruku.

Nejlepší odpověď
Karelcz

„To už se většina spotřebitelů i prodávajících naučila. Prostě mobil přinesete do obchodu, písemně sepíšete protokol o reklamaci a smíříte se s tím, že ho dostanete zpět až po měsíci. Seriózní obchodník dnes umí nabídnout i jakousi náhradu a přenesení kontaktů do záložního mobilu. To však není ani povinnost, spíš ochota.“

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/137041-reklamace-mobilu-jak-postupovat-a-na-co-nezapomenout/

Další odpovědi
zzzzz

Není to jeho povinností.

STUDENTKAEVA

Myslim,že alza tohle zajištovat nebude…

Emefej

Někteří prodejci tuto vymoženost poskytují, ale s Alzou nemám žádné zkušenosti.