s.o.s.

Mohu požadovat advokata zdůvodnění jeho rozhodnutí-na jakém základě mě osoudil.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Advokáta určitě ne, a od soudce zdůvodnění rozsudku dostaneš.

Další odpovědi
ladaadal

Advokát tě určitě neodsoudil, na to nemá žádné právo.

s.o.s.

ANo máte pravdu -monemohu se již odvolávhu požadovat vysvětlení po krajském úřadě na jakém základě mě odsoudili-

anonym

V rozsudku je zdůvodnění, případně § podle kterých jste byl odsouzen.
Proti rozsudku se lze odvolat hned při vynesení rozsudku nebo
v zákonné lhůtě po doručení písemného vyhotovení rozsudku.
Výpovědi svědků jsou jedním z prostředků jak získat důkazy
pro prokázání naplnění skutkové podstaty trestného činu.
Pokud jste byl přítomen u soudního řízení, mohl jste využít svého práva a odvolat se proti rozsudku na místě nebo se odvolat
po doručení rozsudku.

s.o.s.

nemohu se již ovolat-proto bych chtěl požádat o vysvětlení na jakém základě mě odsoudili-skutek mi nebyl dle vypovědi svědků prokázán

arygnoc

všetko nájdete v odôvodnení rozsudku.

a len tak mimochodom, neodsúdil vás advokát, ale sudca (senát).

advokát je (hovorovo) obhajca.