Mohu požádat o výklad slova recipročně?

Dobrý den, mohu požádat o výklad slova recipročně? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kropitko

reciproční=založený na zásadě vzájemnosti
tedy tzn,vzájemně, naoplátku

Další odpovědi
dudu

Princip reciprocity čili vzájemnosti hraje v lidských společnostech významnou roli. Příjemce daru cítí povinnost dar oplatit, poškozený se cítí oprávněn k odvetě, v jednání i ve směně se lidé snaží zachovávat vyrovnané vztahy čili „účty“.
V mezinárodních vztazích se pečlivě dodržuje požadavek reciprocity, například ve vzájemně přizávaných výhodách, ale také sankcích. Tak pokud stát A vypoví jistý počet diplomatů státu B, bude téměř jistě následovat stejná reciproční odveta.
Výrazem reciprocity je i „zlaté pravidlo“ v etice:
„ Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi. “

kokoťenko

reciproční=založený na zásadě vzájemnosti
reciprocita= vzájemnost

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/reciprocne

panenka

reciproční=založený na zásadě vzájemnosti
reciprocita= vzájemnost

Zdroj: http://www.on­tola.com/cs/co-to-znamena-quot-reciprocne-quot