Avatar uživatele
Martin42

Mohu pověsit čerpadlo do studny na plastové trubky?

udrží to?

Zajímavá 0 před 2698 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Já bych to nedělal. Obzvlášť pokud se jedná o membránovou „ponorku“. Chvění by mohlo po čase způsobit odlomení a tahat to ven za kabel není moc dobrý nápad. Pokud budeš chtít udělat občas nějakou tu údržbu, tak demontovat kvůli tomu potrubí, mi nepřipadá zrovna praktické. Já bych použil v každém případě závěs (viz návod k čerpadlu, lanko – bývá součásti dodávky) a ohebnou hadici, kterou můžeš nahoře napojit na plastovou trubku. Je to ale jenom můj názor. Též jsem něco podobného před časem řešil po dosloužení stařičké vodárny Darling.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

udrží to, proč by to nemělo udržet? Jako že se trubka váhou čerpadla přepůlí? Že se vytrhne závit, nebo jak někdo píše, že se vyšroubuje. To je nemožné, pokud je kvalitní práce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

To záleží na nosnosti trubek a na hmotnosti čerpadla. Ani jeden údaj jsi neudal, takže?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
louskáček

Nedoporučuju.Při zapnutí a vypnutí sebou čerpadlo cukne.Může se ti vyšroubovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Není třeba věšet. Stačí ho strčit do 12 lt kyblíku a tuto sestavu položit na dno studny. Voda bude přitékat přes rantl, a tím pádem bude bez písku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
StandaSan

A není lepší koupit ponorné čerpadlo, které je na hluboké studny přímo dělané? Na výběr je spousta kvalitních značek a většinou nejsou ani tak drahá, viz. https://www.cer­padlabezstaros­ti.cz/146-ponorna-cerpadla-na-vodu :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petrdostal

Jak tu píší ostatní, to samozřejmě závisí na tom, jak máte těžké čerpadlo. Obecně si ale myslím, že by v tom neměl být problém. Pokud tedy nemáte třeba takové čerpadlo DAB jako jsem si před pár lety pořídil já od http://www.voda-janek.cz/ To je totiž docela dost těžké a možná bych se trochu bál, že by plastové trubky tu váhu po nějaké době nevydržely.

před 1737 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Martin42

prosím uživatele cukrar. ozvěte se mi. Díky.
775616774.

před 2697 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek