Deli

Mohu použít výraz „pratchánovi“ v souvislosti s prarodiči manžela?

Nejlepší odpověď
hanulka11

to jsem ještě neslyšela – zajímavý výraz :D :D

Další odpovědi
Jaguška

Záleží na tom, s kým o nich budeš mluvit. Zasvěcení určitě pochopí. Možná by se hodilo slovenské pratchánovci. My známe lidi, jejichž děti se vzaly a všichni jim říkáme spolutcháni a každý ví, o co jde. Ústav pro jazyk český by měl možná jiný názor. Mně se vaši pratcháni, pratchánovi či pratchánovci líbí.

baghira

Pratcháni jsou patrně starší lidé, a možná špatně slyší. Tak aby místo „pratchánovi“ nerozuměli „parchantovi“ :D

led

V pradávnych dobách, keď sa ešte kládol veľký spoločenský dôraz na príbuzenské vzťahy sa používal aj takýto výraz, aj keď ojedinele. Ak sa vám podarí pozrieť do knihy z 19.storočia, ešte ho tam objavíte.

tazatelka

Použít ho můžete, možná na Vás ale ostatní budou chvíli nechápavě zírat. Srozumitelnější by asi bylo rodiče tchána a tchýně 🙂.
Ale označení prarodiče manžela taky není špatný!