jenbo

Mohu použít sněhový hasící přístroj k výrobě sifonu ( sodovky )?

Mohu použít oxid uhličitý ze sněhového hasícího přístroje k sycení vody a tím pádem k výrobě sodové vody nebo tlakování pivních a limonádových sudů? Jde mi o to, zda náplň hasícího přístrje neobsahuje ještě nějaké další příměsi, které by mohly škodit zdraví. Vím, že si mohu např. v každém velkoobchodu s nápoji opatřit potravinářský oxid uhličitý, ale jde mi spíše o teoretický názor popř. zkušenost.

Nejlepší odpověď
dudu

Jde všechno, jen zcela malé děti nechodí. Takto vyrobený sifon si nechte na zapití porce masíčka, které si ogrilujete nebo pomocí autogenu. A nakonec kopeček zmrzliny vyrobené za pomocí tekutého dusíku.

Další odpovědi
Drap

Tak to tedy určitě nejde.A ani zkoušet a následně pít neni nejlepší řešení.

oskar

Vyzkoušej to potom nám řekneš jak jsi dopadl…

dědapetr

Podle mýho asi ne protože podmínky plnění nebudou stejné jako pro porravinářské účely,dále udržba paron pro plnění nebude nějak kvalitní aby byla hygienicky nezávadná.

offroad

Pujde to, akorat se musi hasicak otocit dnem nahoru, aby z nej sel plyn a ne kapalina (je tam trubka az kde dnu). Jen s cistotou toho plynu to bude horsi.