paul1

Mohu použít na postřik hrušně síran měďnatý pro rzi hruškové?

Nemají u nás na vesnici bohužel potřebný postřik. Na netu jsem se dočetl, že jsou doporučovány měďnaté přípravky. Mám nevyužité menší množství síranu měďnatého – modré skalice. Mohu např. 5% roztokem
ošetřit hrušně? Bude lepší namíchat skalici s vápnem na tzv.
vídeňské vápno (postřik)? Děkuji předem, Pavel

Nejlepší odpověď
dr.luha

Samotná skalice je velmi agresivní, proto se reakcí s hydroxidem (vápenatým nebo sodným) připravuje nerozpustný hydroxid měďnatý. Pokud nejsi chemik, tak to nezkoušej. Výsledný roztok musí mít neutrální PH, aby se dal použít. Další problém by byl s určením koncentrace roztoku pro samotný postřik.