Avatar uživatele
JájsemRaibek

Mohu použít místo jezírkové folie lepenku IPU?

Ten „igelit“ co jsem použil je nedostatečný, jezírková folie je drahá a tak si říkám, jesi by nešla použít IPA. Po nahřátí by se vytvarovala a zavařila. Když drží vodu na střeše, musela by snad udržet i vodu v jezírku ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, nenene100 před 3109 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ropné látky se budou vyluhovat do vody. Voda je velmi dobré polární rozpouštědlo. Rybičky a jiné potvory nebudou mít dlouhého trvání.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Chceš rybičky otrávit a nebo pozorovat??
😉
Ale jako ´levnou´ náhradu můžeš použít třeba geotextilii (stačí ji utěsnit jílem)…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

z lepenky na střeše si všimni, že je černá voda v sudě pod okapem.Tudíž v jezírku by byla taky. lepenku a je jedno jakou bych ta nedával.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

fuj, nebude rybám smrdět? Asfaltových pásů je moc druhů, ty za 400 na zatímní střeše propouštěly vodu a těžko na nich hledat vadu kde to je- ani po dalším svařování se chyba nenašla. Protékání – propustnost takového asfaltového pásu vyřešilo nákup jiné asfaltové ruli, která stála 800 korun. Nepomohlo by namísto znečišťování syntetikami udělat betonový potěr? Bahno by pak mohlo ucpat praskliny.

Počké, jestli je k dispozici jíl vot vedlejšího souseda, tak jíl je nepropustný. Nechápu povyk obecního úřadu v Lovčičkách, který musel být obkopaný, ten barák až na základ, a na něj natáhnout 2 vrstvy asfaltové směsi, asi to byl olej s asfaltem nebo ředidlo, plus jasně že plnivo, jemný píseček. Natáhnout jednu vrstvu ocelovým hřebenem 10 mm, po zaschnutí druhou, křížem. Ale! okolí domu, včetně kontaktní zeminy s barákem byl jíl, který je voděodolný!

Upravil/a: ptáč

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Funna

ptáči…máš v tom protchu chaos…ano, jíl je sice nepropustný…ale takovou blbost, že když je kolembaráku jíl, nemusíš izolovat základy, uděláš jen jednou…a co ta voda, co teče po povrchu (a díky jílu se jí většina nevsákne) a najednou doteče k obvodovému zdivu?…kam se asi dá?…poteče mezi jílem a základy pěkně dolů…a mezitím ti tu vodu bude beton pěkně nasávat a stěny vlhnout…a věř, že tomu tak bude…vím to z vlastní zkušenosti, protože těm, co opravovali kdysi dávno náš barák řekl jeden „chytrý“ zedník „nač izolace, je tu přece nepropustný jíl!“…do zadku nakopat kvůli téhle větě…

před 3108 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada