Pokročilý

Mohu použít jinou velikost pneumatik než kterou mám uvedenu v technickém průkaze?

Pořídila jsem si do svého vozu pneu 16", který mě vyhovují, a pak jsem si dodatečně všimla, že v techničáku je 15"..Je to problém? Mám pořádat odbor dopravní policie o vyjímku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Ahoj, neklesej na mysli, problém to není, ale je kolem toho trosku obíhání.
Nevím tedy přesně jak je to pokud jde jen o pneu. Já jsem kupoval kola+pneu obojí mimo parametry uvedené ve "velkém" techničáku.
1. v Pneuservisu jsem se dotázal jestli kola+pneu na autě můžou být, řekl bych že pokud je to o 1" větší neměl by to být problém.
2. v Pneuservisu, kde jsem kola+pneu kupoval mi vytiskli nějaký certifikát (resp. nějaký papír), že kola a pneu jsou certifikované na mé auto
3. sel jsem tam kde se dělá STK, zkontrolovali že mám na autě nainstalové uvedené kola+pneu (platí se několik stovek)
4. vedle STK mi v boudě techniků jsem jim dal techničák a cca do půl hodinky mi do něj dotiskli další rozměr kol a další tři rozměry pneumatik (inkoust/tonery jsou asi dost drahé, protože chtějí za každou položku 50kč...)

V tvém případě to bude asi jednodušší, protože ti jde jen o samotné pneumatiky. Zeptal bych se v pneuservisu.

A nakonec ještě poznámka - pokud budou mít celkově kola s pneu větší průměr než původní, tak ti bude tachometr ukazovat nejspíš menší rychlost než obvykle.

Další odpovědi:

není to problém

je to problém, a pochybuju, že odbor pomůže

Je tak to je dobrý =D to je docela velikej problem ja bych spíše doporučíl koupit este ty 15 protože myslím že ten odbor ti nevyhoví =)

doporučovala bych se zaptat v pneuservisu

Pokročilý

ahoj to můžeš pokud ti tam pasují ale dle zákona je to na pokutu.

neměla bys mohou stím být problémi

Samovolně ne hrozí pokuta je nutno žádat na DI o změnu v technickém průkazu vozidla

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.