jjnovo

Mohu posilovat?

Začal jsem chodit do posilovny. Byl jsem ve stedu a eště dnes cítím, že mě svaly bolí. Chci chodit obden. Mohu dnes jít, nebo mám počkat až bolrest ustane?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Ze začátku by bylo lepší chodit jen dvakrát týdně a až si tělo zvykne, tak intenzitu postupně zvyšovat.
Sice nevám, jak jsi na tom s fyzičkou, ale rozhodně je lepší, když s posilkou začínáš, tak první měsíc chodit 2× do týdne, pak to zvýšit na 3×. Jestli hne od začátku nasadíš vysoké tempo, tak se akorát strháš a mine se to s efektem.

Další odpovědi
david22

Určitě počkej ! Pro nováčky je ideální chodit 2krát týdně.
Doplňuji:
Souhlasím s Lucijej, pro nováčky je ideální chodit max. 2krát do týdne. 3krát týdně je pro pokročilé kulturisty.