JájsemRaibek

Mohu položit mobilní telefon na magnet, aniž by to telefonu nějak ublížilo?

Mám magnet o průměru cca 5cm a síle cca 2cm. Zdá se mi být i dost silný. Zajímalo by mě, zda mohu na něj položit mobilní telefon, aniž by mu to nějak ublížilo?

Nejlepší odpověď
beer

Podle mého názoru se nic nestane, ale raději bych mobil určitě pokládal jinam, než právě na magnet ))

Další odpovědi
briketka10

myslím, že ne, protože ve všech zdr.zařízeních,
kde mají magnet je na dveřích napsáno vypněte
svůj mobil a já ho vypínám a strčím co nejdál, ale
zas nevím, jak je ten tvůj magnet silný..

cochee

Viděl jsem úchytku mobilu na palubku auta na principu magnetu, nebyl tak objemný, jako tvůj, ale silný musel být. Takže některým mobilům magnet zcela jistě neublíží ;)
Otázka je, neudělá-li magnet něco s modernějšími součástkami v dnešních mobilech, třeba mám na mysli akcelerometrický senzor.

zjentek

běžně existují pouzdra na mobily s magnet.zapínáním a uvádí se, že není žádný vliv jak na app,včetně foto, tak na výkon hardware. Co by tam mohlo být dále ovlivnitelné nevím

Dochy

K tomu ovlivňování. Chytré telefony v sobě mívají „kompas“. Přinejmenším hrozí jeho dočasné zblbnutí.