Zlatý

Mohu podobnou misku položit na nažhavenou keramickou desku?

Vlastně jde o kteroukoliv skleňenou misku a nebo sklenku, které mají na dně logo Simax.

Gecco- sehnal jsem ty misky a sklenky, kterých kdysi byly plné kantýny (určutě víš které, link jsem sice nenašel, ale jde o ty kousky nádobí ze skla tloušťky tak 0,5cm, možná jemně nazelenalé, misky používali na polévku a deckový skleničky s "cejchem", na pitivo).
Můžu v tom nádobí normálka ohřívat jídlo i pití na plotnách? Co to sneslo? Možno i na plynu?

Odpovědi:

Zlatý

Simax vydrží velké tepelné rozdíly, přesto bych takovou misku položil spíše na sporák studený a teprve pak jej zapnul (i Simax umí prasknout)...
;-)
Vždyť sklokeramiku máš studenou/horkou takřka v mžiku...
______________________________ ________
Přiznám se - nevím, co máš na mysli - já do kantýn mocka nechodil...
Je to Simax?
;-)
Asi takto - já používám Simax i na plynu, i na sklokeramice, i v troubě...
Ale - už mi párkrát něco prasklo (v troubě ne, na plotně ano), obvykle šlo o starší sklo, které mohlo mít někde škrábanec nebo ťukanec...

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

oporava- dvoudeckový.
Počkej, ty nemáš zážitky z kantýny? Tak to jakobys nebyl. To bych do tebe neřekl. Já třeba, když někdy někam s řidičem jedeme, tak se nechám "vyložit" někde na zastávce autobusu, nastoupím do busu a pak, třeba po 5-7 zastávkách, zase vystoupím a nechám se "naložit". Je to děsnej zážitek, nedovedu si představit, že bych tohle v životě nezažil ..a ty nejedl´s v kantýně??? Tak to mě dostalo. Říct to kdysi taková Damiana a nebo Bohemica, tak to pochopím, ale... no nic, prostě jen nechápu. ;) Dík za odpověď, snad mi nic "neprdne".

Zlatý

gecco

Ad kantýna - kdysi, když jsem pracoval v dělnických profesích, jsem dobrodiní závodního stravování využíval, jasně - ale protože jsem raděj pracoval v ´odloučených´ provozech, vozili nám jídlo ve várnicích a měl/i jsem/me vlastní ešusy a bagry...
;-)
Takže i pokud jsem někdy v kantýně jedl - fakt se nepamatuju na nádobí...
___
A v menze nám servírovali na běžném nádobí - plýtký a hluboký talíř, kompletní příbor, miska leda na kompot či salát. ´hořčičák´ na pití...
___
Nemáš zač - a snad ti nic neprdne...
;-)

Zlatý

zjentek

kantýnu doporučuji a ten bus nebo tram také, zvlášť v létě je to "hrozná legrace"!

Zlatý

gecco

Bus, tram, metro - občas používám...
Jo, někdy je to skutečně spíše k puknutí, než k popukání...
;-)
Ale mrzí mne jedna věc...
Podle médií se množí ´útoky´ v MHD (aspoň v té pražské) - a, člověče, já nic takového nepotkal...
:-O

Zlatý

zjentek

třeba jsi jel ve špatném čase, zkus 23.00.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.