bestak

Mohu pít čtyři roky starý čaj?

Doma jsem našel sypaný čaj Impra Prue Ceylon Tea, ovšem je u něj napsáno „Best before 2007“. Můžu ho pít, aniž by se mi něco stalo?

Nejlepší odpověď
hanny 2

To bych vyhodila,můžou tam být plísně a různé další mikroorganismy!

Další odpovědi
Awer

Při správném skladování určitě! 😉 (viz zdroj)

Pro neangličtináře: dotyčný, zaměstnanec čajové firmy, se na to dotázal expertů přímo povolaných. Minimální trvanlivost je uvedena pouze z formálních důvodů, podobně jako u zubních past či soli.. .)

Zdroj: http://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2006­1106142439AAu­5if7

hanulka11

já bych ho nepila – dej si radši vodu …ono ti hned po něm nic nebude ,ale prošlé potraviny bychom neměli konzumovat

Sůwa

Protože já čaj nepiju vůbec, tak u mne návštěvy zaručeně pijí čaj mnohem starší než 4 roky a zatím to všichni přežili. Dokonce si ani nikdo nestěžoval 🙂.

Džuls

Ja som pila čaj z roku 2001 a môžem povedať, že lepší som doteraz neochutnala 🙂

lexx

Já bych to zkusil, vařící voda případné mikroby zneškodní. Ale na vlastní riziko.

Václavka

Pít straší čaj bych se určitě nebal. Pokud byl správně skladován tak mu určitě nic není.. Okorát zelené čaje by neměli být starší víc jako rok, potom ztraceji svoji chut. Ale takovy treba cerný nebo zminovanz pu-erh caje cim strasi tim lepsí

Bloger: V.V.
http://www.chvil­kanacaj.cz