vanam4

mohu parkovat za značkou: ZÁKAZ STÁNÍ

Doplňuji:
Moc se omlouvám , ale takhle hloupou otázku jsem položit nechtěl. A tak se ptám znovu. Mohu stát před značkou ZÁKAZ STÁNÍ a jak daleko díky

Nejlepší odpověď
Drap

Ne. Proto tam ta značka je.

Další odpovědi
anonym

Můžeš, ale výše pokuty se Ti líbit určitě nebude.
Až si uděláš řidičák, budeš znát i „Pravidla silničního provozu“, potom Ti budou takovéto samozřejmosti jas­né.

Rommart

Pokud máš vozidlo označeno Parkovacím průkazem osoby tělesně postižené tak můžeš stát na daném místě bez obav ze sankce, nesmíš však bránit v průjezdu komunikaci. Pokud nejsi ZTP tak máš smůlu a sankce hrozí.
Doplňuji:
Nemělo by být na překážku parkuješ li před danou značkou, vzdálenost není ve vyhlášce zmíněná.

cochee

Ad doplnění: PŘED značkou samozřejmě stát můžeš, a to i těsně před ní, leda by tomu bránily jiné okolnosti, například: značka je hned na začátku silnice, takže bys stál v křižovatce, nebo: značka je doplněna dopravní značkou dodatkovou E8b nebo E8c, které označují průběh zákazu respektive konec zákazu a jiné.

cukrar

Před značkou můžete stát, třeba 1cm ořed ní, ale za předpokladu že:
nezakrývýáte dopravní značku, nebo na tom místě neplatí jiný zákaz.
Stačí takto?