Avatar uživatele
Retro

Mohu ohřívat v mikrovlnce na talíři s kreslenými vzory jídlo?A mohu v ní ohřát kafe?

Vadí kreslené vzory na talířích atd…?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4235 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
terry

Kreslené vzory nevadí. Pokud nejsou zlacené.
Kafe si ohřívám taky. Není nic moc, ale pít se dá 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Malůvky nesmějí být kovové (jiskření) a neměly by obsahovat organismu nebezpečné látky (obsah barev).
Nádobí, co se dnes smí prodávat by škodliviny v barvách obsahovat nemělo.
Doplňuji:
Barvy na starých hrnečcích, miskách ap. nebo starší od pofiderních výrobců (Čína) mohou obsahovat i karcinogenní látky. U odpovědí toto nerozlišujích bych byl proto obezřetný !
Názor

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Vadil by akorát kov (zlacení). Jednou jsem to vyzkoušel (nechtíc, z nepozornosti) a zčernalo. Tak to taky vyzkoušej :)
Doplňuji:
www: dotaz byl na chování malovaného nádobí v mwt. Myslím, že karcinogenní a nekarcinogenní barvy se chovají stejně.

Upravil/a: baghira

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

ohřívám v mikrovlnce všechno i kávu a chutná mi, polívku v plastových, nebo porcelánových miskách mají taky kreslené vzory..
zde máš odkaz z Googlu na nádobí, které patří a nepatří do mikrovlnky :
http://www.re­ceptyonline.cz/na­dobi-vhodne-k-vareni-v-mikrovlnne-troube--1391.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

dle toho, z jakého materiálu jsou… jestli jsou stříbrné či zlaté, nedával bych to tam… jednou jsem jako malý dal do mikrovlnky nutelu i s tím alobalem navrchu, to bylo pěkné pojiskřiníčko ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Doomik

ne jen zlatý
Doplňuji:
Zlatý a stříbrný tam nedávej

Upravil/a: Doomik

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elvan

akorát si v kafi nezapomeň lžičku, budou ti od toho jinak lítat jiskry a můžeš vyhořet

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek