Retro

Mohu ohřívat v mikrovlnce na talíři s kreslenými vzory jídlo?A mohu v ní ohřát kafe?

Vadí kreslené vzory na talířích atd…?

Nejlepší odpověď
terry

Kreslené vzory nevadí. Pokud nejsou zlacené.
Kafe si ohřívám taky. Není nic moc, ale pít se dá 🙂

Další odpovědi
www

Malůvky nesmějí být kovové (jiskření) a neměly by obsahovat organismu nebezpečné látky (obsah barev).
Nádobí, co se dnes smí prodávat by škodliviny v barvách obsahovat nemělo.
Doplňuji:
Barvy na starých hrnečcích, miskách ap. nebo starší od pofiderních výrobců (Čína) mohou obsahovat i karcinogenní látky. U odpovědí toto nerozlišujích bych byl proto obezřetný !
Názor

baghira

Vadil by akorát kov (zlacení). Jednou jsem to vyzkoušel (nechtíc, z nepozornosti) a zčernalo. Tak to taky vyzkoušej :)
Doplňuji:
www: dotaz byl na chování malovaného nádobí v mwt. Myslím, že karcinogenní a nekarcinogenní barvy se chovají stejně.

briketka10

ohřívám v mikrovlnce všechno i kávu a chutná mi, polívku v plastových, nebo porcelánových miskách mají taky kreslené vzory..
zde máš odkaz z Googlu na nádobí, které patří a nepatří do mikrovlnky :
http://www.re­ceptyonline.cz/na­dobi-vhodne-k-vareni-v-mikrovlnne-troube--1391.html

huxa

dle toho, z jakého materiálu jsou… jestli jsou stříbrné či zlaté, nedával bych to tam… jednou jsem jako malý dal do mikrovlnky nutelu i s tím alobalem navrchu, to bylo pěkné pojiskřiníčko ;)

Doomik

ne jen zlatý
Doplňuji:
Zlatý a stříbrný tam nedávej

elvan

akorát si v kafi nezapomeň lžičku, budou ti od toho jinak lítat jiskry a můžeš vyhořet