dudu

Mohu nevážně na smutné téma?

Podle statistiky se u nás v poměrně krátkém čase rozpadne každé druhé manželství. Je podle vás hlavní příčinou skutečnost, že partneři vstupují do svazku s iluzí podle které si ona myslí, že ho vbrzku předělá k obrazu svému a on se naivně domnívá, že ona zůstane stále stejná, a tak to přece nefunguje?
Nebo snad proto, že novomanželky nerespektují radu své matky, kterou dávají svým dcerám: rychle zjisti co ten tvůj má nejraději. Je-li to třeba svíčková, nauč se ji perfektně vařit. A to proto, že od ženské chlap snadno odejde, ale od dobrého jídla téměř nikdy!

Nejlepší odpověď
anonym

to s tím jídlem máte Dudu pravdu,ale dnešní manželství krachne především proto že když už vám je 40-let a otočí se za vámi 20-letá štíhlá blondýnka a ještě se usměje tak se přece nebudete vracet domů ke 40-leté ustarané ženě

Další odpovědi
mosoj

Je taková doba. Přednost má kariéra, lidé jsou moc zhýčkaní a sobečtí. Mají také jiné hodnoty. Přijdou první problémy a starosti a je konec. Ono je snazší se starat jen o sebe. Pozor! ale jen do určitého věku. Tomu ale nikdo dokud si to nezakusí na vlastní kůži neuvěří. Určitě má také vliv dnešní volné nazírání společnosti na rozvody a příklady celebrit. Dnešní infotrmační boom takovéto informace velice rychle šíří.

iceT

Lide se dnes berou v pozdejsim veku,nez byvalo drive bezne,a ja si proto myslim,ze i kdyz jsou snad o neco starsi,o neco zkusenejsi,tak proste nejsou pripraveni zit ve svazku.
Znam hodne párů,kteri spolu byli na psi knizku,a kdyz uz do toho prastili,tak si proste prestali rozumet a brzy po svatbe se zase rozvedli.
Vetsina tech uspesnych buduje karieru a na poznani druheho a na manzelstvi nezbyva cas.
Moji rodice jsou spolu pres 30 let a ne vzdy to byla prochazka ruzovym sadem,ale nerozvedli se.Moje babicka byla se svym manzelem pres 50let a vim,ze nebyla stastna,ale nerozvedla se,protoze vychova by ji to nedovolila a ty prave hodnoty dnes mladi proste v sobe nemaji.
A kdyz uz jsou v manzelstvi deti,tak rozvodem nejvice trpi predevsim ony.

anonym

Změna v uvažování,už to není posvátný svazek,dokud je smrt nerozdělí a pod.
Velký tlak okolí,jiné hodnoty,jiná výchova – konzumní společnost.Jiný životní styl – téměř ve stylu – po nás potopa.
Urvat, co se dá.

Honzucha

Jaký smysl má dělat smutnou statistiku, když jí nikdo nechce zlepšit nebo vyřešit. Co když to má několik důvodů? Možná se lidé už neumí opravdově zamilovávat. Vezmou si prvního kdo se jim zalíbí a tím to hasne. Je to snad tím, že láska už nic neznamená? Co když jsou lidi rozmazlení a rozežraní dnešním nasycením všeho možného? Kdyby tady stát zavedl trest smrti za nevěru jako je to v některých zemích, bylo by to snad lepší? Možná. Jsme nešťastní když máme manželství. Byli by jsme šťastni, kdyby bylo zrušeno a každý by mohl mít každého? To nevím. A tak bych mohl pokračovat. Smyslem zkušeností je zkoušet vytvářet lepší svět a dokud si to neuvědomí ten kdo ovládá svět bude nešťastný pořád. A nebo…lidi jsou tak blbí, že si neumí najít partnera na celý život. Poraďte si jak chcete 🙂

salsa verde

no jo no a co mně vyděsilo v poslední době? že už znám dva páry které se rozhodly že se rozejdou, sice bez rozvodu – a každému je v prům. 70 let…tak to je věc!