markéta3105

Mohu nárokovat vrácení darovaných věcí, které jsem dala dceři do manželství?

Dobrý den, mohu nárokovat vrácení darovaných věcí, které jsem dala dceři do manželství? Po rozvodu si je nárokuje i její exmanžel a nejsou schopni se vypořádat. Jedná se i o pozemek a byt…Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
gecco

Ano, můžeš – ale podstatné může být i znění darovací smlouvy…
😉
Doporučuju, abys s veškerými podrobnostmi seznámila právníka a nechala si poradit konkrétně a ´přesně´.

Další odpovědi
Drap

Nárokovat můžeš. Osobně bych však nic darovaného nežádal zpět. Ať by to byl kdokoli.

ReHu

Jak píše gecco.
Je to o detailech.
Datumy.
Nabytí právní moci před či po uzavření manželství atd.

pizlicka

pokud jsi je darovala dceri před manzelstvim-byt,pozemek,ex­manzel nemá nárok!darovane věci totiž nejsou soucasti SJM.a to ani kdyby jsi je dceři darovala v manzelstvi,pro­toze dar a dědictvi do SJM nepatří.MÁ DCERA DAROVACI SMLOUVU?BYLA SMLOUVA NAPSÁNA JEN NA NI?Pokud ano,exmanzel opravdu nemá nárok na nic,a muzes byt v klidu.

bolak

Pozdě bycha honiti, měla jsi to nechat napsané na sebe, nechat je tam bydlet a využívat to na dobu neuričtou, a jako dárek jí dát jen kopii závěti ve které jí to odkazuješ (přesně pro tento případ).