Vassiczek

Mohu napsat reportáž v přítomném čase?

Píšu reportáž o jisté přednášce, mohu ji napsat v přítomném čase. Inspirace jsem našel na internetu http://www.no­vinky.cz/doma­ci/165698-reportaz-tri-hodiny-pod-podiem-jsem-cekal-na-stisk-obamovy-ruky.html je tato reportáž správná, má takhle vypadat reportáž?

Nejlepší odpověď
annas

Je. Podmínkou reportáře je očité svědectví autora, živé a zajímavé vylíčení skutečné události. Událost může být zpracovaná staticky nebo dynamicky – jako by autor procházel třeba určitým prostředím – využívá se popisu. Jazyk – názornost, aktualizované výrazy, konkrétnost – v závěru pointa atd. Snaha – zapůsobit na čtenáře.

Může být v minulém i přítomném čase.

Další odpovědi
Drap

Můžeš, proč by ne.

hanulka11

reportáž popisuje skutečnost a přítomnost
na tvůj odkaz jsem nekoukala