Stříbrný

Mohu mít zapnutý jak přenos dat, tak wi-fi?

Na mobilu si mohu vybrat datové připojení a to přes wi-fi nebo přes sim kartu. Pokud je dostupná wi-fi síť zapínám připojení přes wi-fi a vypínám simku a naopak.
Mohu mít zapnuté obě funkce s tím, že si telefon vybere nebo se to tzv. hádá?
Doplňuji:
No hlavně mi jde o to vypínání - přepínání, jelikož mě to nebaví furt na to myslet. Takže když nechám zapnuto obojí?
Roaming neřeším, baterku neřeším. Spíš mi jde o to, aby to nežralo limit dat pokud je dostupná wi-fi.
A nastavení priority jsem nenašel.
Mám "čudlík" zapnout - vypnout jak u dat tak u wifiny.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Většinou se nastavuje priorita, kdy má být jaké připojení použito. Takže když si nastavíte prioritní Wi-Fi, tak v případě, že bude dostupná nějaká Wi-Fi síť, tak se to k ní připojí. V opačném případě se pužije mobilní datové přiojení od operátora.

Další odpovědi:

Zlatý

Ne, nehádá se to - ale pokud nemáš mobilní data bez jakéhokoli limitu, je lepší je vypínat (minimálně v roamingu apod.)...
;-)
Doplňuji:
..."aby to nežralo limit dat pokud je dostupná wi-fi"... - pokud nemůžeš nastavit prioritu, nastavuje tuto prioritu operátor (vrámci daného tarifu) - takže si zjisti, jak...
;-)

Pokročilý

Lze mít oboje :) Když máte data a není dostupná wifi tak jste automaticky připojený na datech,ale jakmile máte dostupnost wifi je lepší data vypnout a jet na wifinu. Obojí žere docela baterii a i data když je zrovna nepotřebujete. :)

Jde to i to.Ale jde i obojí najednou.Pak když máš data 4g a rychlou wifinu,tak se tomu žádký komp nevyrovná(platí u novějších mobilů)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 871
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.