Avatar uživatele
Já...

Mohu mít-v rámci domovního kamer.systému-kameru umístěnou v průčelí RD a zabírající vstupní branku s kouskem chodníku?

Jde mi o to, jestli tím neporuším nějaký zákon či vyhlášku a aby na mne někdo nevlít, že mu omezuji osobní svobodu…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4471 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Např. italské systémy domovních zvonků s videotelefonem typu Fermax a dalších, jež mají čočku na vnějším zvonkovém tablu a osazují se i u nás, mají certifikaci pro použití v rámci EU. Domovní bezpečnost je v tomto případě nadřazena náhodnému záběru kolidujícímu s osobní svobodou.
Ostatně veškeré firemní a areálové CCTV (kamerové systémy) také zabírají okolí firemních prostor. A to už nezmiňuji městské a dopravní kamery, které už dnes suplují „velkého bratra“.
Takže ve velice nepravděpodobném případě, že by se někdo ohradil, můžeš s přehledem aplikovat tento precedens.
Doplňuji:
ad Kole pokud sis dosud nevšiml, toto je rubrika Právo a zákony, tudíž zde není prostor pro „kecací“ dojmy a mlhavé obavy poškozující tazatele.
Zde by měl být jednoznačný výklad či odkaz, jenž tímto doplňuji.
http://www.ry­sanekj.com/elek­trorevize-elektromontaze-opravy/kamerove-systemy-mohelnice/legis­lativa-kamerovych-systemu/
Jsou zde pouze 2 podmínky:
1)Kamery nesmí být skryté a musí být doplněny upozorněním, že prostor je monitorován,
2)nejsou-li doplněny záznamovým zařízením, nejedná se o zpracovávání osobních údajů ve smyslu Zákona č.101/2000 Sb.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Také se přikláním k názoru,že pokud se bude jednat o pevnou kameru,která bude snímat malou část veřejného prostranství před vstupem na můj pozemek,jde o součást zabezpečení mého majetku nejedná se o porušení zákona.Pokud by to ale byla pohyblivá kamera,se kterou bych mohl kohokoliv sledovat déle,než je nezbytně nutné,pak už by to bylo za hranicí povoleného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Já se obávám, že bude nutná registrace na úřadu pro ochranu osobních údajů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek