Pokročilý

Mohu mít-v rámci domovního kamer.systému-kameru umístěnou v průčelí RD a zabírající vstupní branku s kouskem chodníku?

Jde mi o to, jestli tím neporuším nějaký zákon či vyhlášku a aby na mne někdo nevlít, že mu omezuji osobní svobodu...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Např. italské systémy domovních zvonků s videotelefonem typu Fermax a dalších, jež mají čočku na vnějším zvonkovém tablu a osazují se i u nás, mají certifikaci pro použití v rámci EU. Domovní bezpečnost je v tomto případě nadřazena náhodnému záběru kolidujícímu s osobní svobodou.
Ostatně veškeré firemní a areálové CCTV (kamerové systémy) také zabírají okolí firemních prostor. A to už nezmiňuji městské a dopravní kamery, které už dnes suplují "velkého bratra".
Takže ve velice nepravděpodobném případě, že by se někdo ohradil, můžeš s přehledem aplikovat tento precedens.
Doplňuji:
ad Kole pokud sis dosud nevšiml, toto je rubrika Právo a zákony, tudíž zde není prostor pro "kecací" dojmy a mlhavé obavy poškozující tazatele.
Zde by měl být jednoznačný výklad či odkaz, jenž tímto doplňuji.
http://www.rysanekj.com/…
Jsou zde pouze 2 podmínky:
1)Kamery nesmí být skryté a musí být doplněny upozorněním, že prostor je monitorován,
2)nejsou-li doplněny záznamovým zařízením, nejedná se o zpracovávání osobních údajů ve smyslu Zákona č.101/2000 Sb.

Další odpovědi:

Bronzový

Také se přikláním k názoru,že pokud se bude jednat o pevnou kameru,která bude snímat malou část veřejného prostranství před vstupem na můj pozemek,jde o součást zabezpečení mého majetku nejedná se o porušení zákona.Pokud by to ale byla pohyblivá kamera,se kterou bych mohl kohokoliv sledovat déle,než je nezbytně nutné,pak už by to bylo za hranicí povoleného.

Zlatý

Já se obávám, že bude nutná registrace na úřadu pro ochranu osobních údajů.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.