sasana

Mohu mit přechodné bydliště, když se s manželem rozvádime?

Máme s manželem na půlky rodinný dům,k vůli práci budu mít přechodné bydliště.Dohodli jsme se na rozvodu.Neztratim pak nárok na polovinu než by se dům prodal když budu zatím bydlet jinde?

Nejlepší odpověď
klumprt

Změna bydliště nemá na vlastnické právo žádný vliv. Ať už na vlastnictví v SJM nebo podílové spoluvlastnictví. Moc nechápu, jak vás to vůbec mohlo napadnout.

Další odpovědi
marci1

Přechodné bydliště mít nelze již od 1.7.2000. Nárok na SJM neztratíš.:-))