mohu mit jako obcan slovenske republiky dvoji obcanstvi slovenske i ceske?co musim pro to udelat? dekuji za odpoved

pracuji v ceske republice legalne od roku 1996,platim si tady socialni a zdravotni pojisteni

Nejlepší odpověď
anonym

ano můžete mít jak české,tak slovenské občanství,musíte si o něj zažádat a prokázat se že v té zemi kde občanství žádate žijete víc jak 5 let,nebo jste se tam oženil či přivdal,že k té zemi máte trvalý vztak, a nejste jen turista či návštěvník,nebo pouze za přechodnou prací

Další odpovědi
alexandra

Ano,můj přítel má taky dvojí občanství.Ale kde o to žádal,si už nevzpomenu.