DomcaCZ

Mohu kandidovat do zatupitelstva obce, když jsem student SŠ nebo VŠ?

A kdybych kandidival úspěšně, nevadilo by opět studium? (samozřejmě, že spolňuji věkovou hranici) :) Díky za odpovědi :)
Doplňuji:
*splňuji … omlouvám se …

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud ti bylo 18, tak můžeš kandidovat a je jedno jestli jsi student či pracující.
Studiu by to vadit nemělo, protože škola by měla být apolitická a kvůli svému názoru nemůžeš být diskriminován.

Můžeš klidně vstoupit i do nějaké politické strany. Stačí prostě, když ti je 18 a budeš souhlasit se stanovy a programem…

Další odpovědi
Drap

Jsou jenom dvě podmínky. Věk a trvalé bydliště v obci, kde chceš kandidovat.

cukrar

nemůžete být diskriminován jen proto, že studujete