Mohu jít na operaci očí s astigmatismem?

Mám astigmatismus očí a vidím čím dál tím hůř. Prý by se to mohlo zlepšit, či zůstat špatné do mých 24 let, což je prý asi takový ten věk, kdy se tento problém ustálí. Jelikož mě ale celkem překáží mít stále brýle, přemýšlela jsem o operaci očí, až mi kolem 24 let bude. Ale nevím, jestli operace pro zlepšení zraku funguje právě i pro lidi s astigmatismem. Jsou o tom nějaké informace?

Odpovědi
gepik

To je vada, která se optickými prostředky koriguje dost složitě, ale operací se dá celá opravit. Takže pokud máš oko vhodné na operaci, zkus o ní vážně uvažovat.

Braník

Sabrino,to by tě měl asi poradit tvůj oční lékař a ne se vyptávat tady,jelikož si myslím,že tu žádný očař není a ani neradí.
Odpovědí i otázek ohledně astigmatismu je na netu celá řada a i doporučení od lékařů,stejně tak i jejich osobní maily nebo tel.čísla.
http://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=hts&oq=&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ501CZ502&q=as­tigmatismus

cochee

Laserkeratektomické operace jsou vhodné i na ten astigmatismus, je tady ale jedno ale, které platí pro všechny laserové operace: pokud ta vada není ustálená, tak jsou to penízky vyhozené oknem (a ceny jsou už x let poměrně stabilní, pohybují se kolem 15 000 kaček za jedno oko). Já jsem byl před dvanácti lety s oboustrannou myopií, pravé oko je dodneška 100%, levé už se ale zhoršilo, je to na hraně, že bych znovu potřeboval „levou brýlu“ 🙂

Informace jsou samozřejmě dostupné na webovkách všech očních klinik, například http://www.lexum.cz – tam jsem byl já.

Na oční kliniku lze jít i bez doporučení očního lékaře, i třeba jen tak se zeptat, stejně dělají veškerá vyšetření a měření sami.

anonym

Zjisti si podrobnější informace na uvedených webech. Rozhodně stojí za to na operaci jít, po 30. roce se může začít zrak výrazně zhoršovat.

Zdroj: zrakprozivot.cz, neovize.cz, lexum.cz