Pokročilý

Mohu jít ke zpovědi, když nejsem křesťan a v kostele jsem byl dvakrát v životě?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Muzete. A zacnete hned tim , ze nejste krestan , a ze v zivote jste byl v kostele jen dvakrat. :-) -iv-

Další odpovědi:

Zlatý

Nemusíte kvůli zpovědi (když zjevně nepreferujete kostely a křesťanství) jít do kostela, postačí Vám pěkná stará vrba...

Proč chcete jít ke zpovědi?Jestli nejsem křesťan a ani se jím stát nechci, tak ani nevěřím, že za knězem (stejně slabým člověkem jako jsem já) je Kristus, který odpouští.Pokud, ale věříte, že odpouští Kristus a kněz je jenom prostředník, tak co vám brání se křesťanem stát? Přeji Vám dobré rozeznání na Vaší cestě a věřím, že ty správné odpovědi pro Vás určitě najdete ve svém nitru.

Zlatý

také nejsem křtěněj (ocž neznamená, že nejsem křesťan - na ten, co jde z kostela ze spovědi a otočí, co může [vím, že ne všichni věřící křesťané jsou takoví, takže mne, drazí věřící, hned nezatracujte]), a nepociťuji potřebu svoje soukromí propírat s někým, kdo [podle mne] společnosti víc škodí než prospívá (zase upřesním - ne konkretní spovědník, ale cirkev jako taková).

Bronzový

Ptáš se "mohu", odpovídám "můžeš", ale podmínkou je, aby jsi se křesťanem stal (píšeš "nejsem", čas přítomný, ne že se jím stát nechceš), čili nechal se pokřtít. Předpokládám že jsi dospělý, takže to bude obnášet několikaměsíční přípravu a pokřtěn budeš na Bílou sobotu. Pokud toto podstoupit nechceš, bude Ti muset stačit odpověď Deli = vrba:-)

Bronzový

Můžete je to nejlepší místo kde si můžete vyříkat všechno,vrba nejlepší.

Zdroj: žolík

Kdo má potřebu jít ke zpovědi, ten se neptá, zda k ni může. Pokud nemáte potřebu ke zpovědí jít nebo, pokud by jste svou zpověď pokládal za jakési gesto čehokoli, pak by jste si mohl ublížit více, než by jste třeba předpokládal a já osobně by jsem vám to nedoporučoval.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.