Avatar uživatele
slipknotak

Mohu jít ke zpovědi, když nejsem křesťan a v kostele jsem byl dvakrát v životě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Katusa před 4692 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Muzete. A zacnete hned tim , ze nejste krestan , a ze v zivote jste byl v kostele jen dvakrat. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Nemusíte kvůli zpovědi (když zjevně nepreferujete kostely a křesťanství) jít do kostela, postačí Vám pěkná stará vrba…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Aga

Proč chcete jít ke zpovědi?Jestli nejsem křesťan a ani se jím stát nechci, tak ani nevěřím, že za knězem (stejně slabým člověkem jako jsem já) je Kristus, který odpouští.Pokud, ale věříte, že odpouští Kristus a kněz je jenom prostředník, tak co vám brání se křesťanem stát? Přeji Vám dobré rozeznání na Vaší cestě a věřím, že ty správné odpovědi pro Vás určitě najdete ve svém nitru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

také nejsem křtěněj (ocž neznamená, že nejsem křesťan – na ten, co jde z kostela ze spovědi a otočí, co může [vím, že ne všichni věřící křesťané jsou takoví, takže mne, drazí věřící, hned nezatracujte]), a nepociťuji potřebu svoje soukromí propírat s někým, kdo [podle mne] společnosti víc škodí než prospívá (zase upřesním – ne konkretní spovědník, ale cirkev jako taková).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danča84

Ptáš se „mohu“, odpovídám „můžeš“, ale podmínkou je, aby jsi se křesťanem stal (píšeš „nejsem“, čas přítomný, ne že se jím stát nechceš), čili nechal se pokřtít. Předpokládám že jsi dospělý, takže to bude obnášet několikaměsíční přípravu a pokřtěn budeš na Bílou sobotu. Pokud toto podstoupit nechceš, bude Ti muset stačit odpověď Deli = vrba:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

Můžete je to nejlepší místo kde si můžete vyříkat všechno,vrba nejlepší.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
moment

Kdo má potřebu jít ke zpovědi, ten se neptá, zda k ni může. Pokud nemáte potřebu ke zpovědí jít nebo, pokud by jste svou zpověď pokládal za jakési gesto čehokoli, pak by jste si mohl ublížit více, než by jste třeba předpokládal a já osobně by jsem vám to nedoporučoval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek