Mohu jet do Rumunska na obcansky prukaz vydany v roce 2003?

Nejlepší odpověď
kropitko

obávám se,že jeho platnost Vám skončila již v roce 2008. To znamená,že se jedná o neplatný občanský průkaz,takže do Rumunska pojedete,až si ho vyměníte. Případně pokud máte platný pas,tak můžete vyjet na pas,ale já osobně bych neriskovala vylést ani ven s neplatným průkazem.

Další odpovědi
kokoťenko

Třeba je tazatel starší ročník,tak v tom případě,by se na něj výměna nevstahovala.

Tato výměna se netýká občanů, kteří se narodili před 1. lednem 1936

Zdroj: http://www.mzv­.cz/jakarta/cz/vi­za_a_konzular­ni_informace/pro_ob­cany_cr_zijici_v_zah­ranici/konci_plat­nost_obcanskych_pru­kazu_bez.html

Výletník8

Záleží na tom, zda jde o občanský průkaz se strojově čitelnými údaji (v roce 2003 se vydávaly průkazy jak s nimi, tak bez). Pokud ano, dosud platí a cestovat na něj můžete (§3 zákona 329/1999 Sb.). Pokud ne, cestovat na něj nemůžete a navíc pravděpodobně skončila jeho platnost podle §24 odst. (2) zákona 328/1999 Sb., jak již uvedli jiní.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/329/1999/3