Avatar uživatele
Registrovaný

Mohu jet do Rumunska na obcansky prukaz vydany v roce 2003?

Mohu jet do Rumunska na obcansky prukaz vydany v roce 2003?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

obávám se,že jeho platnost Vám skončila již v roce 2008. To znamená,že se jedná o neplatný občanský průkaz,takže do Rumunska pojedete,až si ho vyměníte. Případně pokud máte platný pas,tak můžete vyjet na pas,ale já osobně bych neriskovala vylést ani ven s neplatným průkazem.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Třeba je tazatel starší ročník,tak v tom případě,by se na něj výměna nevstahovala.

Tato výměna se netýká občanů, kteří se narodili před 1. lednem 1936

Zdroj: http://www.mzv.cz/jakarta/cz/v iza_a_konzularni_informace/pro _obcany_cr_zijici_v_zahranici/ konci_platnost_obcanskych_pruk azu_bez.html


Avatar uživatele
Pokročilý

Záleží na tom, zda jde o občanský průkaz se strojově čitelnými údaji (v roce 2003 se vydávaly průkazy jak s nimi, tak bez). Pokud ano, dosud platí a cestovat na něj můžete (§3 zákona 329/1999 Sb.). Pokud ne, cestovat na něj nemůžete a navíc pravděpodobně skončila jeho platnost podle §24 odst. (2) zákona 328/1999 Sb., jak již uvedli jiní.

Zdroj: portal.gov.cz/zakon/329/1999/3

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.