Stařík2

Mohu jako spolujezdec v kamionu za jízdy ležet na lůžku? Jak je to v Evropě?

Nestřídám se s řidičem v řízení

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… pokud vím, tak za jízdy mají být všici připoutaní bezpečnostními pásy >>> tudíž toto v poloze ležmo nejde … nedávno byl na aDost pořad o zájezdových lehátkových autobusech a tam ono vysvětlovali …

Další odpovědi
Rakira

V Evrope nevim, ale pokud se s ridicem po urcite dobe stridas, mohl bys lezet na luzku za jizdy a treba spat a druhy bude ridit a to same opacne.

cukrar

Za jízdy nesmíte použít lehátko, ale jen sedačku ve vozidle. Viz zákon 361/2000, §6

Kryšpín

Můžete, ale není doporučeno tam provádět kamasutru

led

Môžte, pokiaľ ste zabezpečený voči pádu, vypadnutiu z lôžka. Jestvujú aj takéto úpravy
Pri zájazdových autobusoch, pokiaľ lôžka nie sú uspôsobené na ležanie cestujúcich počas jazdy, možno lôžka na ležanie používať len počas státia autobusu.

majestic

Jediný důvod, proč bych nemohl?

NexDroid

¨Ne, za jízdy nesmíte na lehátku sedět, ležet, natož pak spát. Lehátko je určeno pouze pro odpočinek kdy vozidlo stojí na vyznačeném odstavném parkovišti.