HM

Mohu jako radovy zamestnanec nahlizet do dotazniku o zamestnani? A zivotopisu?

Nejsem personalista. Pokud existuje nejaky zakon nebo ustanoveni, znate? Potrebuji vedet kvuli pripadnemu sporu s vedoucim.

Odpovědi
cukrar

Do svého ano, do cizího určitě ne.

led

Do svojho „pracovného fasciklu“ máte právo nahliadnúť, do cudzieho nie. Máte plné právo vidieť svoje „kádrové“ materiály, dnes už nie sú predmetom utajenia pred vami, kádrová politika sa robí iným spôsobom.. Nebojte sa, tie doklady, ktoré „nesmiete vidieť“ vám aj tak neukážu. Český zákon by som musela vyhľadávať, ale určite nie je veľmi odlišný od slovenského. Máme tu ale dosť odborníkov na pracovné právo, ktorý sú schopní vám presne citovať paragraf.