highsmoke

Mohu jako OSVČ spotřebovat pro svoji potřebu část zboží zakoupenou velkoobchodně?

OSVČ nakoupí 10 limonád, které napíše do nákladů. 5 limonád vypije pro svojí potřebu. 5 jich prodá a napíše je do výnosů.
Je to legální, nebo FÚ bude chybět neprodané zboží?

Odpovědi
Hudler

Nemusí se to nějak odepsat? Třeba se to zkazilo 😁

Jambalaya

Oficiálně nemůžete, tu část výdajů kterou zkonzumujete byste měl odnačit jako nedaňovou nebo limonádu sám sobě zaplatit, čili dát do příjmů.
Pokud by se FÚ rozhodl, že vám zkontroluje prodej limonád, tak to by provedl asi horko těžko. Registrační pokladny nejsou povinné. Navíc počítání limonád by se mu rozhodně nevyplatilo, i kdyby to odhalil, tak vám za 5 ks doměří Kč 100, tedy práce naprosto neúměrná výsledku.
Tedy je to nelegální, ale všude se to dělá, myslím v malých krámcích. Doporučuji občas nějakou tu limonádu, sušenky či čokoládu z nákladů vyhodit či ji zaplatit, abyste budil zdání, že děláte všechno správně.