Geesha

mohu hrát na bicí když nemám hudební sluch?

chtěla bych si pořídit bicí soupravu ale nemám hudební sluch a moc mi nejdou noty. Nechci chodit do hudební školy jen si hrát doma.myslíte že bych to zvládla s tim že bych na těch notách zamakala a doučila nějak?

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ cítiš rytmus v tele, mechanicky „trieskať“ do bicích môžeš aj bez hudobného sluchu (ako mnohí „hudobníci“).
Ale hrať na bicích bez hudobného sluchu asi ťažko. Aj bicie sa ladia, hrajú melódiu podľa miesta a sily úderu a použitých paličiek a metličiek.
Doplňuji:
pozri sa také sóla na bicích:
http://www.you­tube.com/watch?v=r9bFPsV­tXgY&list=PL353731D2­1378A0F8

Další odpovědi
Emefej

Bez hudebního sluchu můžeš hrát na libovolný nástroj, ale zřejmě to nebude k poslouchání.

Michálek1245

Řeknu to asi takhle, je lepší, když ten sluch máte. Počítejte s tím, že budete chtít hrát třeba s kapelou a tam potřebujete mít určité hudební cítění. Na druhou stranu pro bicí jako takové fakt sluch mít nemusíte. Ale jestli fakt nemáte sluch, tak doporučuji spíše perkuse, ty jsou snazší. A lépe vás vycvičí. Mrkněte třeba na článek jak vybrat cowbell na https://www.top­muzika.cz/maga­zin/jak-vybrat-cow-bells-kravske-zvonce/ a začněte s něčím jednoduchým. Naučte se rytmus, respektive různé typy rytmů a pak můžete jít hrát. :)