ZuLo

Mohu dostat v MHD pokutu, že sedím na místě pro invalidy?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemůžeš, pokud neni ve voze žádný invalida který by ho rád využil. Jakmile by přistoupil takový člověk, tak musíš sedadlo uvolnit. Pokud by jsi tak neučinil, můžeš pokutu dostat.

Další odpovědi
marci1

Jen v tom případě, že by se ve voze vyskytoval invalida a Vy byste mu neuvolnil místo.

Pepa88

Pokud jsi nemocný, těhotný, invalida nebo důchodce, tak nemůžeš. Pokud však nic z toho nejsi, porušil jsi všeobecné přepravní podmínky…
Je to jako kdyby jsi seděl na místech se zábradlíčkem ve věku mladší 12 let…
Doplňuji:
Ha, Drap má samozřejmě pravdu… Musí tam být někdo s nárokem na to místo, to je podmínka, kterou jsem vynechal…

IQ tykve

No nevím, jak by se to řešilo, kdyby ve vlaku metra nebyl zrovna revizor či nějaká osoba, která vydává pokuty.Je hodně takzvaných invalidů, kteří mávají nějakými průkazy, ale doma, na zahrádce makaj , u přechodu pro chodce postávají a klábosí delší dobu. Horší je, když mladý nepustí sednout staršího.

anonym

Pokutu by měli dostávat všichni za vše. Nejlépe co nejčastěji a v rozumné výši, aby byli ochotni platit. A uzákonit preventivní pokuty. A kdo není stoupencem ODS, tak tomu nabídnout předplacenku pokut na celý rok.